עו״ד צפריר נגבי

שותף

עו”ד צפריר נגבי הוא שותף מייסד של בוסי, נגבי, אביאני, כהן, איל ושות’ (BNACE), ועומד בראש מחלקת הליטיגציה של המשרד ביחד עם עו”ד עוז כהן-קורן . עו”ד נגבי נחשב לאחד הליטיגטורים היעילים והנחושים בישראל ובשנים האחרונות, נטל חלק משמעותי בשורה ארוכה של תיקים עקרוניים, שחלקם מהווים הלכות מנחות במשפט הישראלי. בשל ניסיונו הרב והישגיו המקצועיים המוכחים, עו”ד נגבי מעניק כיום יעוץ שוטף לכמה וכמה מהדמויות המשפיעות ביותר במשק הישראלי ואף הוכר על ידי העיתונות הכלכלית והמשפטית כאחד מבכירי עורכי הדין בישראל.

את דרכו המקצועית החל עו”ד נגבי בשנת 1999 כמתמחה ועורך דין במשרד י. עמיהוד בן פורת, חמו ושות’. בשנת 2001 הצטרף למחלקת הליטיגציה של משרד פישר בכר חן וול אוריון ושות’ וכעבור 7 שנים מונה לשותף ליטיגציה במשרד. בשנת 2011 הצטרף לשורה המצומצמת של שותפי ההון (Equity) במשרד וכשותף בכיר נמנה על צוות הניהול המצומצם של מחלקת הליטיגציה. בשנת 2020, לאחר 20 שנות פעילות, פרש עו”ד נגבי מן השותפות במשרד וייסד, יחד עם שותפיו הנוכחיים, את משרד בוסי נגבי אביאני כהן איל ושות’.

התמחותו של עו”ד נגבי כוללת ייצוג גופים גדולים, מוסדיים ופרטיים, בסכסוכים משפטיים ובתביעות מורכבות ובהיקפים משמעותיים של עשרות עד מאות מיליוני שקלים. במסגרת זאת ייצג בסכסוכי בעלי מניות בחברות פרטיות וציבוריות, סכסוכים הנובעים מחוזיים מורכבים, סכסוכים המערבים מספר מערכות משפט ודין זר, מאבקי שליטה בחברות פרטיות וציבוריות, נדל”ן, תשתיות (לרבות תשתיות תחבורה וכן תשתיות התפלת מים ואנרגיה), תובענות ייצוגיות, עתירות לבית המשפט העליון, עתירות מנהליות – בייחוד בדיני מכרזים ועוד.

במסגרת פעילותו, ייצג עו”ד נגבי בתיק עקרוני (בבית המשפט המחוזי ובבית המשפט העליון), בו נדונה, לראשונה, הפרקטיקה של “מיזוג משולש הופכי” (Reverse Triangular Merger) בחברות ציבוריות, ויחסי הגומלין של פרקטיקה זו אל מול מנגנון הצעות רכש.

כמו כן, ייצג עו”ד נגבי את אחת מחברות התקשורת הגדולות בישראל בתיק תקדימי, במסגרתו נקבע על ידי בית המשפט העליון, כי כותבי תוכן אנונימי ברשת האינטרנט זכאים לשמור על אלמוניותם וכי חברות התקשרות אינן חייבות ליתן את פרטי זהותם לגורמים הסבורים שהפרסום פגע בהם.

בנוסף, ייצג עו”ד נגבי את אחת מרשתות הקמעונאות הגדולות בישראל בתיק תקדימי, בנוגע לחוקי התחרות (דיני ההגבלים העסקיים), בו נבחנה השאלה האם ניתן לטעון כנגד רשות ממשלתית, כי במסגרת ההתקשרות עימה עשתה הרשות שימוש פסול בכוח המונופוליסטי שהוקנה לה, תוך שהיא קובעת מחיר לא הוגן לשטחי מסחר אותם היא מנהלת; ועוד ועוד.

בנוסף, מכהן עו”ד נגבי כבורר בתיקי בוררות מורכבים, לרבות בתחום הנדל”ן, הבנקאות, האנרגיה והמסחר, וממונה לא אחת כבורר על ידי בתי המשפט.

בין יתר עיסוקיו, משמש עו”ד נגבי כיו”ר ועדת סדר דין אזרחי וראיות של לשכת עורכי הדין, כאב בית דין בבית הדין הארצי למשמעת של לשכת עורכי הדין וכמרצה מבוקש בקרב ציבור עורכי הדין ואנשי העסקים בישראל.

צפריר נשוי לרוית ואב ליונתן, דניאל ואוריה. חובב היסטוריה ובפרט ראשית ישראל ומלחמת העולם השנייה.

חברות בלשכת עורכי הדין

ישראל, 2000.

השכלה

המרכז הבינתחומי (LL.B. Summa cum laude).

רקע מקצועי

את דרכו המקצועית החל עו”ד נגבי בשנת 1999 כמתמחה ועורך דין צעיר במשרד י. עמיהוד בן פורת, חמו ושות’. בשנת 2001 הצטרף עו”ד נגבי למחלקת הליטיגציה של משרד פישר בכר חן וול אוריון ושות’. בשנת 2008 מונה עו”ד נגבי לשותף ליטיגציה במשרד זה, ובשנת 2011 הצטרף לשורה המצומצמת של שותפי ההון (equity) במשרד ונמנה על צוות הניהול המצומצם של מחלקת הליטיגציה, כשותף בכיר.

בשנת 2020, לאחר 20 שנות פעילות, פרש עו”ד נגבי מן השותפות במשרד פישר בכר חן וול אוריון ושות’, וייסד, יחד עם שותפיו, את משרד בוסי נגבי אביאני כהן איל ושות’.

שפות

עברית, אנגלית, רומנית.

טלפון: 03-6951222 | פקס: 03-6951228 | מייל: tsafrir@bnace.com

בוסי, נגבי, אביאני, כהן, איל ושות’ 

טל: 03-6951222 | מייל: office@bnace.com
פקס: 03-6951228 | כתובת: נחלת בנימין 52, ת"א